Συμμετοχή σε ρητορικούς αγώνες

Το σχολείο μας συμμετείχε στους 5ους Αγώνες Δημιουργικού Προφορικού Λόγου, που διοργάνωσε  η «Πανελλήνια Ένωση για τη Ρητορική στην Εκπαίδευση», σε συνεργασία με το 1ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν διαδικτυακά για τα σχολεία εκτός Αθηνών την Κυριακή 7 Απριλίου 2024.

Στους αγώνες της Κυριακής, η μαθήτριά μας, Δανάη Παπαγιάννη διαγωνίστηκε στο αγώνισμα της εκφραστικής ανάγνωσης και ο μαθητής μας, Βασίλειος Κυραντώνης στο αγώνισμα του αυθόρμητου λόγου, αποσπώντας αμφότεροι πολύ θετικά σχόλια από τους κριτές.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στους διαγωνιζόμενούς μας για την προσπάθειά τους, αλλά και γιατί δοκίμασαν τις δυνάμεις τους σε μια απαιτητική διοργάνωση. Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα μέλη της ρητορικής μας ομάδας, που δεν διαγωνίστηκαν αλλά συμμετείχαν σε όλες τις δραστηριότητες της ρητορικής ομάδας.

Οι υπεύθυνες της ρητορικής ομάδας του σχολείου Ελένη Βελώνη-Αθηνά Βρόντου

Δημοσιεύθηκε στην Εκπαιδευτικά Προγράμματα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.